Gorczyca biała:

Działanie ziaren gorczycy:

  • Zapobiega odleżynom

  • Działa antystresowo

  • Zapobiega wadom kręgosłupa

  • Wspomaga leczenie wad kręgosłupa

  • Przeciwdziała nadmiernemu poceniu

  • Zwalcza szkodliwą mikroflorę w tym roztocza

KOLEKCJA GORBINA

Wyroby z Kolekcji GORBINA wykonane są z wysokogatunkowej wełny, specjalnie selekcjonowanej i poddanej wyjątkowo ostrej kontroli jakośći. W skład kolekcji wchodzi m. inn materac gorczycowy, połączenie naturalnej owczej wełny wraz z właściwościami leczniczymi gorczycy pozwala nie tylko na zdrowy i spokojny sen, lecz także na zwalczanie wielu chorób cywilizacyjnych takich jak nadciśnienie, częste migreny, choroby układu kostnego, regulując przy tym pracę narządów wewnętrznych człowieka.

W SKŁAD KOLEKCJI WCHODZI

MATERAC GORCZYCOWY - najważniejszy element pościeli o właściwościach antyreumatycznych. Zimnno i wilgoć o najwiekszym natężeniu w mieszkaniach pochodzi od betonowej podłogi. Człowiek śpiąc znajduje się w pozycji leżącej w odległośći 30 - 50 cm nad powierzchnią podłogi. Wówczas codziennie kręgosłup przez całe osiem godzin poddawany jest oddziaływaniu wilgoci o zwiększonej intensywności i właśnie ta wilgoć jest przyczyną porannych bóli stawów i kręgosłupa. Materac wykonany jest z dwóch warstw materiału. Dzięki dwuwarstwowej budowie zachodzi zjawisko naturalnej termoizolacji. Polega ono na tym, iż między dwoma warstwami materiału gromadzi się warstwa powietrza o pośredniej temperaturze pomiędzy temperaturą ciała człowieka, a temperaturą panującą w otoczeniu. Właśnie warstwa powietrza o pośredniej temperaturze jest naturalnym termoizolatorem, który izoluje od temperatury otoczenia.

KOŁDRA, której główną funkcją jest utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała podczas snu.

PODUSZKA stanowi podporę dla głowy i karku, pozycja w czasie snu powinna być właściwa, tzn.: kręgosłup powinien spoczywać na równym i gładkim podłożu, a głowa posiadać właściwą podporę. Poduszka składa się z dwóch elementów: powłoczki i wkładu. Wkład wypełniony jest spolimeryzowanymi włóknami silikonowymi, które gwarantują długotrwałą sprężystość poduszki, co znacznie polepsza jej właściwości użytkowe.

SPECYFIKACJA PRODUKTU

KOMPLET JEDNOOSOBOWY
Część kompletu Materiał Rozmiar
KOŁDRA kolor wełna 155 x 200 cm
MATERAC wełna - gorczyca 100 x 190 cm
PODUSZKA kolor wełna 40 x 70 cm

KOMPLET DWUOSOBOWY
Część kompletu Materiał Rozmiar
KOŁDRA kolor wełna 155 x 200 cm
MATERAC wełna - gorczyca 100 x 190 cm
PODUSZKA kolor - 2szt. wełna 40 x 70 cm

KOMPLET DWUOSOBOWY - KRÓLEWSKI
Część kompletu Materiał Rozmiar
KOŁDRA kolor - 2szt. wełna 155 x 200 cm
MATERAC